Webinář: Refine Your Citations - an introduction to scite_

28. 2. 2024 -

5. března. 2024, 11:00-11:55

Knihovna MENDELU srdečně zve na webinář Refine Your Citations - an introduction to scite_

Termín: 5. 3. 2024, 11:00 – 11:55 | registrovat »

Jazyk webináře: ENG

Lektor: Igor Osipov, Ph.D., Vice-President, Global Academic & Institutions at scite_

Obsah webináře:

• Webinář se zaměří na online nástroj scite_, který pomáhá objevovat a hodnotit vědecké články díky technologii Smart Citations. Ta umožňuje uživatelům zobrazit, jak byla publikace citována v původním kontextu a poskytuje klasifikaci, která znázorňuje, zda publikace uvádí podpůrné nebo naopak kontrastní důkazy pro citované tvrzení.
  • Pomocí nástroje scite_ mohou odborníci sledovat metriky Smart Citation na úrovni článků, časopisů, organizací a sponzorů. Vědci pak mohou analyzovat reference ve svých vlastních dokumentech a studenti mohou klást odborné dotazy srozumitelným jazykem a získávat odpovědi přímo z plného textu odborných článků. Rozšíření prohlížeče umožňuje uživatelům vidět chytré citace kdykoli během čtení odborného článku online.
  • scite_ nedávno spustilo funkci scite_ Assistant, která ověřuje texty vytvořené umělou inteligencí a zajišťuje, aby nebyla uváděna nepravdivá tvrzení, přičemž uvádí zdroj odkazu pro každý výrok.